На випадок радіаційної загрози: у Кропивницькому провели спеціальні тренування
“В умовах жорстокої війни, коли росія шантажує не лише Україну, а й увесь світ ядерним апокаліпсисом, це особливо важливо. Маємо бути готовими до будь-якого сценарію. Тому відповідні служби покроково відпрацювали, як діяти у разі ядерного вибуху”, – прокоментував тренування голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович у своєму Telegram-каналі.
Як повідомили у пресслужбі ДСНС області, керував тренуванням Андрій Райкович. До тренувань були залучені представники управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОВА; НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області; члени комісії з питань ТЕБ та НС; комісії з питань евакуації; розрахунково-аналітичні групи; сили і засоби цивільного захисту територіальних громад; спеціалізовані служби цивільного захисту області.
Залучені до тренувань сили ГУ ДСНС в області очолив начальник Головного управління Віталій Миронюк.
Під час тренування було відпрацьовано сценарій, за яким у разі виникнення радіаційної небезпеки, з урахуванням сильного вітру північно-західного напрямку, постала загроза руху радіаційної хмари на північно-західну територію України.
Після штабного тренування начальник обласної військової адміністрації перевірив готовність сил та засобів ГУ ДСНС в області до реагування на загрози техногенного характеру.
“Лише чіткий і професійний план евакуаційних заходів, злагоджені дії дозволять якісно провести евакуацію людей, в разі виникнення радіаційної аварії, зберегти їх життя та здоров’я. Хочу, щоб мене зрозуміли, йдеться не про нагнітання і острахи, а про фахову готовність запобігти будь – якій ситуації”, – акцентував Райкович.
Нагадаємо, Кіровоградщина отримала необхідну кількість йодиду калію. В разі аварії отримати пігулки можна буде у сімейного лікаря.
Джерело: https://gre4ka.info/suspilstvo/70947-na-vypadok-radiatsiinoi-zahrozy-u-kropyvnytskomu-provely-spetsialni-trenuvannia-foto


