Про арт-терапевтичні техніки зцілення під час війни під час дводенного тренінгу у Чернігові

Які теми пропрацювали?

  • Учасники тренінгу, працюючи у малих групах, визначали категорії осіб, постраждалих від війни, які можуть потребувати психологічної допомоги – конкретизували, хто та чому належить до категорії осіб, постраждалих від війни: «комбатанти-чоловіки» , «комбатанти-жінки» , «цивільне населення – діти», «цивільне населення – дорослі».
  • Визначили психологічні особливості та/або проблеми, які є найбільш актуальними для тієї чи іншої категорії осіб, постраждалих від війни.
  • Обговорили розуміння та зміст “психологічної травми свідка війни”.
  • Сформулювали ознаки психологічної травми свідка війни, її вплив та наслідки для людини та її життя.
  • Обговорили шляхи подолання психологічної травми свідка війни.

З якими методами арт-терапії працювали?

Під час тренінгу учасники ознайомилися з різними формами , видами та принципами арт-терапії. Працювали з такими арт-терапевтичними методами:

ізотерапія;

тілесно-рухова терапія;

танцювальна терапія;

еко-арт-терапія;

мандалотерапія (в поєднанні з технікою крапкового пуантилізму).

Учасники тренінгу оволоділи техніками арт-терапевтичних методів, які були спрямовані на : відновлення відчуття власних границь; формування та відновлення відчуття опори у тілі; зниження емоційного та фізичного напруження; формування навичок самопідтримки під час війни; розвиток рівноваги та стійкості; активізацію роботи головного мозку; гармонізацію внутрішнього стану; активізацію внутрішніх ресурсів; підвищення рівня відчуття безпеки; формування зцілюючого внутрішнього простору.

Отримані знання та практичні рекомендації , сформовані вміння учасники тренінгу зможуть використовувати у повсякденному житті під час війни.

Тренінг проводився у рамках реалізації Проєкту “Програма розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні “Мир у цифровий час.

Тренінг проводили: амбасадорка проєкту Тетяна Острянко (психолог ,педагог, арт-терапевт по роботі з дітьми з особливими потребами, з підлітками, кандидат педагогічних наук, керівниця Психологічного Центру “Дотик” ГО “Чернігово-Сіверська Січ” м. Чернігова); тренерка Юлія Якуш – учасниця школи-тренінгу Арт-терапевтичні засоби відновлення під час війни”

 

 

 

0

Автор публікації

Офлайн 4 роки

Tanya

2
Коментарі: 0Публікації: 4Реєстрація: 18-08-2022

You may also like...

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю