Почали ще один освітній сезон бадьорої української мови у Дніпрі. І цього разу розклали свою освітню валізку в бібліотеці №21 на проспекті Олександра Поля Тож, відразу дякуємо колегам за гостинність і підтримку клубу.
Знайомимося з учнями. У кожного – своя мотивація і потреби.
Пану Петру 57 років. Він з Лисичанська, із рідними говорить російською, на роботі – переважно українською. Уже повністю перейшов на українськомовний контент, поміняв усюди клавіатуру на українську. Його потреба – поволі перебратися на впевнений розмовний рівень.
А це пані Любов. Їй 68 років і вона прагне натренувати свою українську, щоб бадьоріше говорити зі своїми українськомовними онуками.
До них приєднується решта учасників із нібито простенькими потребами, але інколи задля їх втілення треба докласти чимало зусиль: впевнено підтримати діалог на касі в супермаркеті, збагнути мем у фейсбуці, відреагувати на прохання перехожого про допомогу і багато-багато інших ситуацій.
Учням клубу вкрай важлива підтримка, турботливе наставництво й розуміння, що це зовсім не страшно, а навпаки – підсилює зсередини, аби заговорити українською вголос.