Студенти Запорізької політехніки долучилися до школи-тренінгу з медіаграмотності та подкакастингу
25–28 березня студенти НУ «Запорізька політехніка» спеціальності «Журналістика», члени ГО «Соціальна взаємодія», відвідали другу школу-тренінг для громадських лідерів у межах Програми розширення можливостей для громадських лідерів в Україні «Разом Ми Можемо», яку реалізує громадська організація «Фундація прав людини».
Тренерами школи були доцентка кафедри журналістики Наталія Островська і Олександр Носок, магістрант спеціальності «Журналістика» НУ «Запорізька політехніка».
Програма школи-тренінгу охоплювала теми медіаграмотності, подкастингу та відеоблогінгу як інструментів громадського активізму. Аналізували вплив соцмереж, когнітивних упереджень, теорій змов та важливість критичного мислення в умовах війни. Окрему увагу приділили створенню якісного контенту, що сприяє суспільному діалогу та підвищенню обізнаності в громадах. Учасники досліджували, як через подкасти і блоги можна донести голос окремої особи чи команди до широкої аудиторії, підвищуючи обізнаність та залучаючи до важливих соціальних ініціатив.
Формат тренінгу поєднував міні-лекції, рольові ігри, практичні майстерні та інтерактивні сесії. Ми отримали змогу розвинути навички фактчекінгу, аналізу інформації та роботи з різними форматами медіа.
Фінальний день став стартовою точкою для нових ініціатив: учасники представили власні медійні проєкти, спрямовані на боротьбу з дезінформацією, підтримку локальних ініціатив та громадський активізм.
Студенти НУ «Запорізька Політехніка» вдячні за можливість долучитися до цієї важливої школи-тренінгу. Щиро віримо в нашу нову спільноту змінотворців, які розвиватимуть незалежні медіаплатформи та просуватимуть цінності відкритого суспільства.



