Енергетика в Україні за часи повномасштабної війни

Україна зіштовхнулась з «першою енергетичною кризою» після повномасштабного вторгнення рф. Ворожі солдати навмисно знищують електричну мережу, і вже було пошкоджене близько 40% енергетичної інфраструктури. Не зважаючи на постійні провокації, енергетики героїчно, за короткий проміжок часу відновлюють зруйноване.

Через такі обставини українців закликали обмежити використання електроенергії, а згодом ввели графік погодинного відключення світла. Громадяни деяких міст почали скаржитися на те, що вимикали світло поза графіком і навіть не включали у запланований час.

Ось один із коментарів, розміщений на сайті «Білопілля City»:

  • Ми вже неодноразово звертались до енергетиків із тим, щоб ці графіки, а особливо – вимкнення, були справедливими, тому що складені графіки «на папері» начебто забезпечують справедливість вимкнення електроенергії, а по факту ми спостерігаємо те, що не всі будинки та об’єкти вимикаються рівномірно, і в деяких будинках постійно вимикають електроенергію на 5-6 чи навіть на 12 годин.

 Через «несправедливе» відключення світла, неможливо спланувати роботу, яка залежить від світла, хатні справи. Енергетики це пояснюють “позапланові відключення” тим, що коли буває перевищення ліміту в одному з районів міста, то доводиться вимикати світло в іншому районі, щоб тримати баланс та не було перенапруження.

На своєму досвіді знаю, як це, коли світла дуже довгий час немає, оскільки у моєму селі вимикали за графіком та через погодні умови. Але є маленький плюс, з’явився час, щоб прочитати книжку, яку давно хотіла переглянути, стала більше відпочивати від гаджетів. Речі, які нам у звичайному житті були потрібні дуже рідко, стали повсякденною потребою – це ліхтарики, свічки та портативні зарядні пристрої.

З самого початку повномасштабної війни ДТЕК надав безкоштовну електроенергію всім медичним та військовим організаціям, у таких регіонах, як Київ, Донецьк та Дніпропетровськ – так буде до тих пір, допоки Україна не переможе.

Станом на 1 березня дефіциту в електроенергії немає вже вісімнадцяту добу, але в таких областях, як Запорізька, Харківська та Херсонська, досі є знеструмлення через постійні обстріли. А в Одесі через значні пошкодження енергетичної інфраструктури, діють погодинні графіки відключень.  За довгий час темряви вперше загорілось світло на вулицях ввечері, і це нас хоча б трішки, але повертає у минуле, мирне життя, і такі дрібниці дають надію на перемогу.

Цій позитивній динаміці сприяла й допомога від країн-партнерів. Енергетичне обладнання надали: Нідерланди та Франція. Грошову допомогу надіслали: США, Німеччина та Литва. Трансформатори та генератори відправили: країни Євросоюзу, а також Ізраїль та Південна Корея.

Дякуємо кожній країні за допомогу, яка для нас в такі часи дуже важлива.

0

Автор публікації

Офлайн 2 роки

sveta3107

0
Коментарі: 0Публікації: 3Реєстрація: 01-03-2023

You may also like...

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю