Життя покинутих тварин під час війни
Війна-це важке випробування для всіх, не тільки для людей, а й для тварин. Кажуть друг пізнається в біді, так от не всі пройшли цю перевірку. З найперших днів багато людей виїжджали з міста рятуючи своє життя, і не всі брали з собою своїх домашніх вихованців, не замислюючись про їх подальшу долю …
Коли виникає думка завести собі тварину, ми думаємо тільки про те, як нам буде з ним весело, цікаво і добре проводити час. При цьому часто забуваємо про те, що відповідає за тих кого приручили. Ми любимо тварин і вважаємо своїми друзями. Потрапляючи в сім’ю, тварина дуже швидко прив’язується до нас, проявляє любов, довіряє і вважає нас центром Всесвіту. Домашній улюбленець живе в любові, теплі, смачно їсть, із ним грають і про нього піклуються. Він не вміє нічого, крім як радувати свою сім’ю. Його життя безтурботне і прекрасне, і в один день все різко змінюється… Раптом кудись пропадають його люди, їжа, дах. Тварина раптом опиняється на холодній вулиці, серед гучних незнайомих звуків. Страх і нерозуміння змушують його бігти в невідомість. Деяким не пощастило ще більше, за них забули, просто закривши у квартирі, залишивши на голодну смерть без шансів на порятунок. З перших днів війни в нашому місті з’явилося дуже багато доглянутих, розгублених тварин. Як не дивно, але вони йшли на контакт до чужих людей, можливо, шукаючи в натовпі своїх господарів, просячи їжу і не відмовляючись від ласки. Очі їх були наповнені сумом і надією, але віра в людей їх не покидала. При обстрілах, від страху на вулицях виявлялися навіть не кинуті вихованці, але доля у них була така ж. Всі вони дуже швидко навчилися ховатися від гучних страшних звуків в підвалах, під’їздах, навіть в коробках і невеликих спорудах… Пройшов рік, але на вулицях як і раніше з’являються нові бездомні тварини, серед яких є і небезпечні бійцівські породи. Нова загроза з якою на сьогодні стикаються залишені вихованці – це розтяжки. Бажання втамувати спрагу, приводить їх на берег, де багатьох чекає несподівана небезпека. Чи згадують про долю своїх улюбленців люди, які їх зрадили навіть цінною порятунку свого життя?… Як батьки пояснюють своїм дітям, куди подівся їх улюблений друг, з яким їм було так весело і цікаво грати?..
Війна не змінює людей, вона лише оголює і примножує те, що було у них в середині. Коли одні кидають своїх друзів напризволяще, інші мовчки допомагають і підтримують. Ті хто залишився в нашому окупаційному містечку допомагають тваринам хто чим може: у дворах зробили утеплені укриття, куди приносять їжу і воду. Є волонтери, які беруть бездомних тварин на перетримку, надають їм необхідну медичну допомогу, забезпечують харчуванням і допомагають знайти нову сім’ю. Наразі всі тварини які опинилися на вулиці, знаходяться під їх контролем. Працює міська група в соцмережах куди жителі скидають фото загублених і кинутих улюбленців.
Важливо розуміти що кожен взятий в сім’ю улюбленець це її член. Тварини, як і люди, дуже тонко відчувають межу між любов’ю і зрадою. Відповідальність полягає не тільки в тому, щоб погодувати та пограти, але і подбати про його безпеку і долю в найважчій безвихідній ситуації.
Дар”я Полозок






