“Ні” пластиковим пакетам
Згідно з Законом № 2051-1, прийнятим Верховною Радою в червні, з 10 грудня безкоштовні одноразові пластикові пакети в магазинах відміняються. Тепер їх треба буде купувати за спеціально встановленою ціною.
Проте, це не стосується біорозкладних пакетів, та пакетів розміром 225х345х450 мм – як “первинне пакування” у які пакуватимуть м’ясо, рибу і сипучі продукти.
За безкоштовне розповсюдження пакетів передбачено штрафи від 1 700 до 3 400 грн.
З 10 березня 2022 року в торгівлі мають заборонити використання тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) і надтонких пластикових пакетів.
Таке рішення парламенту зумовлене тим, що в Україні є проблема із використанням та утилізацією пластикових пакетів. За експертними оцінками, щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів, бо у більшості цих країн заборонено безоплатне розповсюдження пакетів.
За матеріалами сайту https://gre4ka.info/zhyttia/66900-vid-2-hryven-v-hrudni-bezkoshtovni-pakety-maiut-staty-platnymy


