Постскриптум: осмислення й осяяння від школи-тренінгу в Києві
Київ… весна… бузок у ботанічних садах… розквітлі каштани на Хрещатику…
І так, саме в такому релакс-ключі додаємо «тренінг»: 4-7 травня я відвідала школу-тренінг для тренерів “Мистецтво психологічного відновлення”. Мегазадоволення – від тренерів (дякую вам, Анна Чепурна та Алла Мекшун!), від локації (цей секрет не розкрию), від спільноти однодумців, від якісної організації нашого навчання. Захід відбувся у межах Програми розширення можливостей для громадських лідерів «Разом Ми Можемо», яку реалізує ГО «Фундація прав людини» за підтримки Інституту зовнішніх культурних зв’язків (IFA) та фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Ці чотири дні промайнули на одному подиху: динамічно, цікаво, а головне – актуально й інфорамтивно. Під час навчання змогла опанувати багато технік, тренери надали й методологію, й інструментарій, і поради в проведенні арт-терапії; відповідали на питання, дискутували, пізнавали себе й оточуючих. Також розглянули важливі аспекти роботи психолога в громадах, адже конфлікти завжди є, а в час війни – посилюються, тож вкрай необхідно навчитися технікам попередження й вирішення конфліктів; технікам відновлення системи цінностей; технікам збереження / набуття стресостійкості, резильєнтності.
Здобуті знання й навички потребують рефлексії та практики: уже адаптую окремі вправи для онлайн-формату; готую матеріали для проведення рольових ігор та інших форматів взаємодії з метою психологічного відновлення для членів нашої громадської організації. Арт-терапія важлива для громади, тому що сприяє психологічному здоров’ю, зміцнює соціальні зв’язки, допомагає людям виражати емоції без слів і долати стрес. Вона підтримує вразливі групи, об’єднує людей і створює простір для творчого самовираження та взаєморозуміння. Арт-терапія зазвичай викликає у людей приємні емоції, сприяє подоланню байдужості та пасивності, а також допомагає сформувати більш активне ставлення до життя. Саме те, що нам потрібно в цей непростий для українців період.
Тема психологічної стійкості та психологічного відновлення вкрай важлива для українського суспільства; сподіваюсь, що подібні заходи буду продовжуватись і ми (зокрема й завдяки цим проєктам) зможемо подолати негативні наслідки війни – зможемо допомогти відновити систему цінностей у громадах, віднайти психологічний баланс, згуртувати людей та надати підтримку.






