Другий день школи-тренінгу «Вирішення конфліктів та мистецтво діалогу»
23 березня відбувся другий день школи-тренінгу «Вирішення конфліктів та мистецтво діалогу» у межах програми «Програма розширення можливостей для громадських лідерів в Україні «Разом Ми Можемо»», яку реалізує громадська організація «Фундація прав людини». Тренерка кандидатка психологічних наук Анна Чепурна.
День розпочався з енергійної руханки, де учасники об’єдналися в пари. Кожен учасник мав можливість розповісти про себе своєму партнеру, а потім партнер представляв його аудиторії. Ця вправа була спрямована на активізацію розумової діяльності та покращення пам’яті зранку, а також сприяла кращому знайомству між учасниками.
Після руханки учасники виконали вправу «Вікно Джохарі», яка допомогла їм дослідити свої відкриті, закриті та сліпі зони. Ця вправа сприяла самоаналізу та розумінню власної поведінки у взаємодії з іншими.
Далі учасники виконали вправу з візуалізації конфлікту, що допомогло їм краще зрозуміти динаміку конфліктних ситуацій та можливі шляхи їх вирішення. Також учасники ділилися на групи та вирішували, які фрази є конфліктогенами, а які навпаки мінімізують конфліктність. Вони аналізували приклади реальних ситуацій та обговорювали, як можна змінити формулювання, щоб уникнути ескалації конфлікту.
Також розбирали кейси конфліктів, поведінки у конфліктних ситуаціях та техніки чутливої комунікації.
Звісно, не обійшлося без обговорень, учасники аналізували кожну вправу для глибшого розуміння та застосування отриманих знань у майбутньому. Вони обмінювалися досвідом та ділилися власними стратегіями вирішення конфліктів.
Проєкт реалізується громадською організацією «Фундація прав людини» за підтримки Інституту зовнішніх культурних зв’язків (IFA) у межах програми zivik, коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
