Заручниці стереотипів
Що таке стереотип? Стереотип – закореніле ставлення до подій та явищ, вироблене на основі порівняння їх з внутрішніми ідеалами, що, як правило, не має безпосереднього відношення до реальності. Тобто те, що люди самі вигадали й живуть з цими уявленнями.
Жінки, на жаль, часто стають заручницями багатьох стереотипів, наприклад:
- політика – не жіноча справа;
- жінки не такі розумні, як чоловіки;
- місце жінки – на кухні;
- жінка не може захищати країну;
- головна жіноча справа – народжувати дітей.
Жінки страждають від такого ставлення та сексуалізації, через це в житті жінки виникає чимало труднощів – із влаштуванням на роботу, пошуком свого місця в цьому великому світі, самореалізацією та самооцінкою.
Останнім часом я часто натрапляла в інтернеті на статті на цю тему, і можна зробити висновок, що чоловіки вважають, що коли жінки борються за рівноправ’я, вони нібито зазіхають на місце чоловіків і хочуть витіснити їх з деяких сфер життєдіяльності. Чоловіки бояться цього, тому, на жаль, чоловіки та жінки немовби змагаються між собою.
Я вважаю, що такого не має бути в сучасному світі. Жінки повинні залишатися жінками, а чоловіки – чоловіками, ми повинні поважати один одного і розуміти, що всі ми різні, та завдяки цьому ми добре функціонуємо в цьому світі.
Політика – справа тих, хто в ній розбирається, кухня – місце для тих, хто любить готувати, захищати країну має право кожен її громадянин. До речі, стосовно жінок в лавах ЗСУ знайшла для вас цікаву статтю, в якій, на щастя, руйнують цей стереотип: https://suspilne.media/288615-zsu-dolaut-stereotipi-zaluznij-pro-rol-zinok-v-ukrainskij-armii/
Будемо вважати це початком боротьби зі стереотипами, тому прошу вас поважати один одного і жити за покликанням свого серця!


