Позитивні та негативні сторони конфлікту
Блог-кафе «Подолання конфліктів у молодіжному середовищі», у рамках проєкту «Мир у цифровий час», що реалізується в НУ ЧП громадською організацією «Центр гендерної освіти», за підтримки ГО «Фундація прав людини», та спільно з НУ «Чернігівська політехніка», дав поштовх для роздумів на тему конфліктів.
З конфліктами люди стикаються на кожному кроці: в навчальному закладі, в магазині, на зупинці, вдома, а інколи й у своїй голові. Якщо ділити світ на білу половину і чорну, то де місце конфліктів? Думаю, більшість людей будуть переконані що темна частина саме для них, адже з конфліктом аж ніяк не асоціюється щось приємне, пухнасте і тепле. Чи має така думка право на існування? Звичайно так! Чи є вона єдиною справедливою? Можна поміркувати.
Конфлікт – це ситуація, за якої кожна із конфліктуючих сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони. Із цього визначення стає зрозуміло, що конфлікт сприяє пізнанню себе, своїх бажань, а також виявляє протиріччя, невирішені проблеми між опонентами . Це в свою чергу сприяє своєчасному усуненні негараздів без значної шкоди для учасників конфлікту, за умови що він буде вдало розв’язаний. Ще конфліктна ситуація сприяє розвитку особистості за рахунок пошуку її вирішення, попереджає застій життєдіяльності та стимулює рух вперед. У процесі сутички найчастіше ми маємо можливість побачити справжнє обличчя людини з якою сперечаємось. Краще точно знати з ким ми маємо справу, ніж тішити себе марними надіями про порядність людини. Четвертою позитивною функцією конфлікту є обєднання однодумців. Ніщо так не зближує двох людей як перспектива здолати третього.
Негативними ж аспектами є погіршення настрою учасників конфлікту, образи, зниження самооцінки, особливо коли він вирішився не на нашу користь. Також, якщо суперечка відбулась у групі людей, можливе її роз’єднання і ворожнеча в майбутньому.
Отож, позитивним чи негативним явищем є конфлікт, кожен вирішить для себе сам з врахуванням конкретної ситуації. Та все ж якщо дивитись в перспективі, з часом приходиш до висновку: все що робиться, все на краще!
