У Кропивницькому затвердили демонтаж сітілайтів на “маршруті безбар’єрності”

Рішення про демонтаж ухвалили під час засідання виконкому міської ради 28 серпня.

Напередодні засідання провели “Раду безбар’єрності”. На ній були присутні голови громадських організацій міста, які представляли людей з інвалідністю.

“Вони підтвердили той факт, що перенесення сітілайтів необхідне для облаштування безбарʼєрного маршруту”, – сказав під час засідання виконкому директор департаменту містобудування та земельних ресурсів Роман Лунгол під час засідання виконавчого комітету.

Також, за словами Романа Лунгола, 27 серпня провели нараду із представниками рекламного бізнесу міста й запропонували їм альтернативні місця для розміщення сітілайтів.

“Запропонували 35 альтернативних місць. Надіслали власникам сітілайтів листи, аби вони розглянули та обрали місце. Також готові в межах чинного законодавства розглянути місця, які запропонують власники сітілайтів”.

Директорка рекламного агентства Наталія Жукова підтвердила Суспільному, що їм запропонували місця для встановлення сітілайтів.

“Вони не дуже рівноцінні, але нам надали можливість вибрати самим. На роздуми маємо тиждень”.

За її словами, в агенції вирішують, куди переноситимуть сітілайти.

Що відомо про демонтаж сітілайтів у Кропивницькому

Проєкт рішення про демонтаж сітілайтів у Кропивницькому опублікували 12 серпня на сайті Кропивницької міської ради. У ньому йшлося про те, що власники сітілайтів на вулиці Велика Перспективна, від вулиць Степана Бандери до Театральної та від вулиці Степана Бандери до Архітектора Паученка, мають демонтувати їх впродовж пʼяти робочих днів. Зробити це мають з дня ухвалення рішення. Демонтаж повʼязаний з облаштуванням маршруту безбарʼєрності.

Заступник директора міського департаменту містобудування та земельних ресурсів Костянтин Таран розказав Суспільному, що власників конструкцій про облаштування “маршруту безбар’єрності” попередили листами, в яких йшлося про те, що їм запропонують альтернативні місця розташування або можливість повернення сітілайтів на місце після завершення будівельних робіт.

Директорка рекламного агентства Наталія Жукова розповіла Суспільному, що отримала лист з міської ради 6 серпня, в якому йдеться про необхідність змінити місце розміщення двостороннього сітілайта через поточний ремонт тротуару. Згідно з листом демонтувати рекламну конструкцію вона мала 7 серпня. З її слів, власників сітілайтів долучали до розробки проєкту “маршруту безбар’єрності”.

За підрахунками власниці сітілайтів, через їхній демонтаж в агентства будуть збитки – майже 100 тисяч гривень. Це гроші за їхнє переміщення та через втрату клієнтів.

20 серпня виконавчий комітет Кропивницької міськради розглянув проєкт рішення про демонтаж сітілайтів. Представниця громадської організації “Асоціація платників податків України” Наталія Пашина в коментарі Суспільному сказала, що перед демонтажем слід узгодити нові місця розташування сітілайтів.

Рішення члени виконавчого комітету 20 серпня не ухвалили, вирішили повернутись до нього після доопрацювання та зустрічі з підприємцями.

Що відомо про “маршрут безбар’єрності” у Кропивницькому

У Кропивницькому створюють маршрут безбар’єрності. Це буде 11 кілометрів, де відремонтують тротуари, покладуть тактильну плитку, вирівняють спуски, підйоми, встановлять пандуси й реконструюють зупинки. Маршрут об’єднуватиме соціальні об’єкти — лікарні, поліклініки, Центр надання адміністративних послуг та ветеранський простір. Про це розповів Суспільному секретар міської ради Олег Колюка.

З його слів, Кропивницький став учасником проєкту Міністерства розвитку громад та територій, який втілюють за ініціативи першої леді Олени Зеленської в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. До ініціативи долучилися 15 пілотних громад.

Секретар міської ради сказав, що під час проєктування маршруту консультуються з людьми, які мають інвалідність та громадськими організаціями. На облаштування першої черги маршруту, півтора кілометра, витратять з міського бюджету 20 мільйонів гривень. Виконати роботи планують до кінця 2025 року.

“50% це гроші з державного бюджету, по 25% з міського й обласного бюджетів. Загальна сума проєкту — 79,5 мільйонів гривень”.

За словами директора департаменту містобудування та земельних ресурсів Романа Лунгола, буде чотири черги. Перша матиме довжину півтора кілометра і сполучатиме між собою соціальні та лікувальні заклади у центрі міста.

Коли облаштують весь маршрут, понад одинадцять кілометрів, і скільки на це треба грошей, поки невідомо, сказав Суспільному секретар міської ради Олег Колюка. За задумом, усі чотири черги будуть з’єднуватись і доповнювати одна одну.

https://suspilne.media/kropyvnytskiy/1101574-u-kropivnickomu-zatverdili-demontaz-sitilajtiv-na-marsruti-bezbarernosti/

2

Автор публікації

Офлайн 7 місяців

Lenamozya

157
Коментарі: 0Публікації: 37Реєстрація: 04-03-2025

You may also like...

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю