«LIB: продовження» від Бібліотечної країни: початок
Югу! Днями нас відібрали для участі у проєкті «LIB: продовження» від Бібліотечної країни.
Зустрілися на першому вебінарі, аби познайомитися та визначити проблеми бібліотек-учасниць. Труднощів багацько. Від повної втрати бібліотек через руйнацію / окупацію територій до проблем з відновлення фондів і розв’язання кадрових питань.
Луганщину потужно представляють фахівчині з публічних бібліотек Кремінської, Гірської громад, директорка Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Тараса Шевченка. Від #мандрівна_бібліотека у проєкті беруть участь Світлана Моісєєва, директорка і віцепрезиденткою УБА, і Вікторія Шарап, методистка.
Разом формуватимемо спільноту лідерів_ок із колегами з Київської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Донецької, Запорізької, Харківської, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської областей.
Чому ці області? Саме вони так чи інакше постраждали від російської окупації і навали. Відтак змогли переформатувати свою роботу і пристосуватися до нелегких умов.
Досвід цих бібліотек – унікальний. Тому, спільно напрацьовуємо механізм відродження і відбудови українських бібліотек після війни. А ще поточно не завадить підтримати роботу бібліотек постраждалих територій. Також під час реалізації проєкту бібліотекарі зможуть спілкуватися, обмінюватися досвідом і прокачувати навички з проєктного менеджменту.
Проєкт за фінансової підтримки програми Black Sea Trust фонду German Marshall Fund.
